ANKARA BUTİK DERSHANE

Ankara butik dershane Ankara’da 2008 yılından beri eğitimde hizmet veren öncü kurumlardandır. 10 yıllık deneyimle birlikte öğrencilere kaliteli ve nitelikli bir eğitim vermeyi hedefleyen Odtülüler Eğitim Kurumları öncü bir kurumdur. Eğitim çok hassas ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Ülkemizin gelişip, güçlenmesi ve aydınlık yarınlara ulaşabilmemiz için eğitimli bir nesle ihtiyaç vardır. Öğrencilerin eğitimlerine gereken özeni göstermek gerekir. Eğitimli gençler yarının büyükleridir. Eğitim geleceğe yapılacak en iyi yatırımdır. Bunun bilincinde olan kurumlarla ve öğretmenlerle eğitime başlamak gerekir. Ankaradaki dershaneler eğitim konusundaki hassasiyeti ve mükemmeliyet odaklı çalışan bir dershane olarak öğrencilere 12 kişilik butik sınıflarda eğitim vermektedir. Az sayıda ve seçkin öğrenciye hizmet veren kurumsal bir dershane olan Odtülüler Eğitim Kurumları öğrencilerinin öğretim ve eğitimde ayrıcalıklı bir yerlere gelmelerini hedeflemektedir.

Ankara butik dershane öğrencilere sıcak, samimi bir ortamda 12 kişilik özel sınıflarda birebir ilgilenerek eğitim vermektedirler. Sınıfta az sayıda öğrenci olması öğretmen-öğrenci, öğrenci-öğrenci arasındaki iletişim kalitesini daha çok artırmaktadır. Az sayıda öğrencinin olduğu küçük gruplarda öğretmenler çok farklı yöntem ve teknikleri kullanarak eğitim verebilirler. Küçük gruplarda öğrencilerin aktif olduğu, öğretmenin rehber ve yol gösterici olduğu pek çok anlatım tekniğiyle öğrenci derslere aktif bir şekilde katılmaktadır. Öğrenci derste konuşan, soran, araştıran, sorgulayan, anlatan pozisyonundadır. Öğretmen ise öğrenciye takıldığı yerlerde yol gösteren, yanlışlarının farkına varmasını sağlayan, öğrenciye geri bildirimde bulunan kişidir. Öğrenci derse aktif bir şekilde katıldığında dersleri çok iyi anlar. Öğrenci araştıran sorgulayandır.

Ankara butik dershane öğrencilerinin derse aktif bir şekilde katıldıkları öğrenci merkezli eğitim anlayışıyla hizmet vermektedir. Öğrenciler araştırma inceleme, buluş yöntemiyle derslere aktif şekilde katılmaktadırlar. Ayrıca beyin fırtınası, deney, sokratik tartışma, balık kılçığı, istasyon, görüş geliştirme, drama gibi pek çok öğretim tekniğini kullanmaktadırlar. Öğrencilere bu tekniklerle derslere daha aktif katılır. Fikirlerini rahat bir şekilde beyan eden öğrenciler dersleri daha kalıcı bir şekilde öğrenir. Şimdi bir öğretmenin tarihi anlattığını düşünelim. Bu derste bir süre sonra öğrencilerin konsantrasyonu bozulur ve sıkılırlar. Ancak öğretmen öğrencilere sorduğu sorularla sürekli derse katıldıklarında, kendileri araştırıp sorguladıklarında dersi daha iyi anlarlar  ve kalıcı öğrenmeler gerçekleşir.

Bir önceki yazımız olan ANKARA’DAKİ EN İYİ DERSHANELER başlıklı makalemizde Ankaradaki en iyi dersaneler ve Ankaradaki en iyi dershaneler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?