Ankara’da en iyi dershane

                                                ANKARA’DA EN İYİ DERSHANE

            Ankara’da en iyi dershane  Ankara en iyi dershanelerin bulunduğu illerden biridir. Okulları öğrencilerin eğitimi için yeterli görmeyen veliler özel okul, temel lise, etüt merkezi ya da dershane seçmektedir. Devlet okullarında öğrenciler müfredat kapsamında derslerini işlemektedir. Öğretmenlerin yetişmeleri gereken bir müfredatları onları kısıtlamaktadır. Konuları yetiştirmek için acele ederek ders işlerler. Hafta sonları tatil olması, müfredat, belirlenen ders saatlerinin dışına çıkılmaması gibi durumlar sebebiyle okullarda konu anlatımı ve az bir soru çözümü yapılabilmektedir. Ancak bunlar öğrenciler için yeterli olmamaktadır. 40 dakikalık bir derste anlatılan konuyu öğrencilerin bazıları anlayamamaktadır. Öğretmen konu yetiştirmek zorunda olduğu için anlamayan öğrenciler için tekrar anlatım yapamamaktadır. Çok fazla soru çözülemediği için konu yeteri kadar anlaşılamamakta ve çabuk unutulmaktadır.

            Ankara’da en iyi dershane  denildiğinde akla gelen ilk kurumların başında Odtülüler Dershanesi gelmektedir. Diğer okullardan farklı olarak her öğrenci değerlidir. Birçok okulda çok sayıda öğrenci olduğu için çoğu öğrenci arada kaynamaktadır. Çoğu konuları anlamamakta, anlatılan konuyu anlamamakta, yeteri kadar soru çözememektedir. Konular anlaşılmadan üst üste birikmektedir. Ancak bizim dershanemiz butik bir dershane olduğu için sınıflarda az sayıda öğrenci vardır. Öğrenci sayısındaki azlık öğrenciler için tamamen avantajdır. Ders esnasında dersin akışını bozmak isteyen öğrenci olmayacak, olsa bile öğretmen buna izin vermeyecek, öğretmen sınıfa daha kolay hakim olabilecektir. Öğrencilerin hepsiyle birebir ilgilenebilir, yüzyüze iletişim kurabilir. Konuları anlattıktan sonra sınıftaki öğrencilerin tümüne konuyla ilgili soru çözdürebilir. Öğrenciler derse aktif katılabilir. Anlaşılmayan konular için farklı yöntem ve teknikler kullanılabilir. Öğrenci sayısı az olduğu için tartışma yöntemi, beyin fırtınası, buluş yöntemi kullanılabilir. Öğrencilerin derse aktif katılımı sağlanabilir.

            Ankara’da en iyi dershane Odtülüler Dershanesidir. Bu konuda iddialı bir kurumuz. Çünkü verdiğimiz eğitim, öğretmen kadromuz, idari personelimiz, yayınlarımız ve butik bir dershane olmamız pek çok kuruma göre bizim en büyük avantajımızdır. Birçok dershaneye göre çok iyi olmamız sebebiyle pek çok öğrenci tarafından tercih ediliyoruz. Butik dershane olduğumuz için sınıflar için belirli bir kontenjan mevcuttur. Bunun üstünde öğrenci alamamaktayız. Çünkü bu sayının üstünde öğrenci alırsak butik dershane durumumuz kalmayabilir. Butik dershane olmamız bizi diğer kurumlardan ayıran en önemli avantajımızdır.

 

Bir önceki yazımız olan ANKARA DERSHANELER başlıklı makalemizde ankara dershaneler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?