ANKARADAKİ EN İYİ DERSHANE ÖĞRETMENLERİ

Ankaradaki en iyi dershane öğretmenleri kurum olarak bizdedir. Kurumumuzu öğretmen alımında çok seçici ve titiz davranmaktayız. Öğretmenlik çok kutsal bir meslektir. Bu kutsal mesleği hakkıyla yapabilecek kişilerin öğretmen olması gerekir. Öğretmenler yaptıkları mesleğin kutsallığının farkında olmalıdır. Öğretmen olmadan önce iyi birer insan olmalıyız. Mesleğimizi iyi yapabilmemiz için önce iyi bir insan olmalıyız. Öncelikle hoşgörülü, vicdanlı, merhametli, saygılı, öğrencilerle vakit geçirmeyi seven, sabırlı insanlar olmalıyız. İyi bir insan olursak mesleğimizi de iyi yaparız. Öğretmenlerin formasyonlarının olması gerekir. Formasyon alan öğretmenler psikoloji dersi aldıkları için öğrencilerle nasıl iletişim kurmaları gerektiğini öğrenirler.

Her öğrencinin gelişim dönemindeki ihtiyaçları farklı farklıdır. Her öğretim kademesinde öğrencilerin farklı istekleri, gelişim görevleri, ihtiyaçları bulunur. Çocuklara uygun bir davranış şekli belirlenmesi için bu konuyla ilgili eğitim almak şarttır. Ankaradaki en iyi dershane öğretmenleri ile çalışmaya özen gösteren kurumumuzun bütün öğretmenlerinin pedagojik formasyonları bulunmaktadır. Kurumumuzla çalışmak isteyen öğretmenleri seçerken öncelikle formasyon belgelerinin olmasına dikkat etmekteyiz. Belgelerinin olması ilk şarttır. Sonrasında alanlarında başarılı ve donanımlı öğretmenler olmaları gerekir. Bunun belirlenmesi için her öğretmeni kendi alanından sınavlara almaktayız. Öğretmenler genel kültür, genel yetenek sınavı ve kendi alanlarının sorularından oluşan özel sınavlara alınmaktadırlar. Öğretmenler genel kültür ve yetenek anlamında da kendilerini geliştiren bilgili olmalıdırlar. Gündemdeki gelişmeleri takip eden, bilgisi olan, öğrenen, araştıran, kültürlü insanlar olmalıdırlar.

Ankaradaki en iyi dershane öğretmenleri alanlarında en başarılı olan öğretmenler bizim kurumumuzdadır. Kurum olarak iyi öğretmenleri belirlediğimiz alan bilgisi sınavlarında başarılı olanlar arasından seçim yapılmaktadır. Öğretmenlerin kendilerini geliştirmeleri, dershane düzenine alışmaları ve öğrencilerle erkenden yakınlık kurmaları için yaz kamplarıyla çalışmaya başlamaktayız. Pek çok dershane yazın tatildedir. Ancak kurumumuz yaz kampıyla erkenden döneme başlamaktadır. Yazın birçok kurum kapalı ve tatildeyken bir öğrencilerimizi yazın sınava alıp ayrı ayrı gruplar oluşturmaktayız. Her öğrenci kendi seviyesine uygun gruplarda derslere başlamaktadır. Yazdan başlayarak öğrencilerin önceki yıllara ait bilgi eksiklerini tespit ediyoruz. Uygun bir programla bu eksikleri kapatmaktayız. Konu anlatımları, taramalar, testler ve denemelerle öğrencilerin bilgi eksikleri kapatılır ve yeni eğitim öğretim dönemine hazır hale gelirler.

Bir önceki yazımız olan Ankara'da en iyi dershane başlıklı makalemizde Ankara'da en iyi dersane, Ankara'da en iyi dershane ve ankaradaki dersaneler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?