ANKARADAKİ EN İYİ DERSHANELER SIRALAMASI

Ankaradaki en iyi dershaneler sıralaması arasında ilk sıralarda yer alan dershanelerin başında Odtülüler Dershanesi gelmektedir. 2009 yılından beri Ankara Kızılay’da eğitim veren bir dershanedir. Ankara’da butik dershanecilik eğitimi veren sayılı dershanelerden biridir. Butik dershaneler az sayıda öğrenciye daha kaliteli eğitim verme hedefindedir. Odtülüler Dershanesi 12 kişilik sınıflarda öğrencilerle öğretmen arasında daha sağlam bir diyalog kurulur. Butik dershanecilik sisteminde az sayıda ve seçici öğrenci olduğu için öğrencilerin hepsiyle birebir ilgilenilmektedir. Az sayıda öğrenci olması öğrencilerin her biriyle ayrı ayrı ilgilenilmesini sağlamaktadır. Az sayıda öğrenci olduğu zaman öğrencilerin hepsiyle ilgilenilir. Öğrencilerle yakından ilgilenmek onların gelişimi için çok rahat bir durumdur.

Ankaradaki en iyi dershaneler sıralaması içerisinde öğrencilerin daha nitelikli bir eğitim almaları için rehberlik dersleri Ankaradaki dershaneler tarafından verilmektedir. Öğrenciye sadece akademik eğitim vermek öğrencinin başarılı olması için yeterli değildir. Öğrenciler rehberlik hizmetleriyle desteklenmelidir ki başarılı olabilsinler. Öğrencilerin çok yönlü gelişimlerinin desteklenmesi onların gelişimleri için çok önemli bir faktördür. Koçluk eğitimi sayesinde öğrencilere pek çok hizmet verilmektedir. Koçluk eğitimi öğrencilere kendilerini tanımaları, yeteneklerini keşfetmeleri, güçlü ve zayıf yönlerinin farkına varmalarını sağlamak için verilen bir eğitimdir. Öğrenciler çoğu zaman nasıl çalışmaları gerektiğini bilmezler. Ya da saatlerce çalışırlar ama verimli bir çalışma olmaz. Bunun için öğrencilere koçluk eğitimi vermek gerekir.

Ankaradaki en iyi dershaneler sıralamasında Odtülüler Dershanesi ilk sıralamalarda yer almaktadır. Sıralamada yer alan dershaneler incelendiğinde lokasyon olarak merkezi bir yerde bulunurlar. Butik dershane anlayışıyla eğitim veren Odtülüler Dershanesi, az sayıda ve seçkin öğrenciye sahiptir. Öğrenciler için öğrenci takip sistemleri, velilerle sürekli iş birliği içerisinde olmaları için veli bilgilendirme sistemi, öğrencilerle birebir etüt imkanı, alanında uzman ve deneyimli öğretmen kadrosu, profesyonel çalışanları, öğrenci motivasyon etkinlikleri, aile danışmanlığı, butik sınıflar, özgün kaynaklar, Türkiye geneli denemeler, testler, taramalar, yabancı dil eğitimi, evde ders çalışma alışkanlığı, kariyer planlama, alan- bölüm seçimi, meslek seçimi, kendini tanıma etkinlikleri gibi pek çok etkinlik düzenlenmektedir. Öğrencilerin okulda nitelikli zaman geçirerek ailelerle iş birliği içerisinde olarak öğrenci gelişimleri desteklenerek başarılı öğrenciler olmaları sağlanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan ANKARA MEZUN DERSHANELERİ başlıklı makalemizde Ankara mezun dersaneleri, Ankara mezun dershaneleri ve Mezun dersaneleri Ankara hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?