ANKARA’DAKİ EN İYİ DERSHANELER

Ankara eğitimin merkezi olan illerden biridir. Ankara, Türkiye’nin başkenti olması sebebiyle pek çok kurumun merkezidir. Ankara’da özel ve devlet olmak üzere pek çok kurumun bulunması öğrenci sayısını da artırmaktadır. Çünkü öğrenciler aileleriyle Ankara’ya gelmektedir. Ailesiyle birlikte Ankara gelen öğrencilerin olması dershanelere olan ihtiyacı artırmaktadır. Ailesiyle birlikte yaşayan Ankara’ya gelen öğrenciler dışında okumak için gelen öğrencilerin sayısı da çok fazladır. Ankara’daki en iyi dershaneler Kızılay merkezdedir. Öğrencilerin en iyi şekilde eğitim almaları için dershanelerin kaliteli olmaları gerekmektedir. Öğrencilerin okul derslerinde, okul sınavlarında başarılı olmaları, Meb’in sınavlarında başarılı olmaları için kaliteli bir eğitim amaçlanmaktadır.

Ankara’daki en iyi dershaneler arasında Odtülüler Eğitim Kurumları yer almaktadır. Eğitimde kaliteye, mükemmeliyete önem veren kurum öğrencilerin okul içerisinde nitelikli zaman geçirmeleri amaçlanmaktadır. Ankaradaki dershaneler kurum olarak alanında uzman öğretmenlerle çalışılmaktadır. Alanında uzman olan öğretmenler ayrıca deneyimlidir. Alanlarıyla ilgili gelişmeleri yakından takip eden, araştıran, kendini geliştiren bireylerdir. Öğrencilerin okulda geçirdikleri zamanı kaliteli hale getirmek için ders anlatımlarının yanı sıra öğrenciler için gerekli olan pek çok etkinlik sunmaktadır. Öğrencilere konu anlatımları yapıldıktan sonra konu sonu tarama soruları çözülmektedir. Tarama soruları, konuların sonunda hemen çözüldüğünde eksik öğrenmeler hemen tespit edilir. Öğrencilerin konu anlatımıyla ilgili bir eksiği, sıkıntısı varsa öğretmen anında öğrenciye dönüt vererek konuyu anında tekrar anlatır. Öğrenciye anında dönüt-düzeltme verildiği için kalıcı öğrenmeler sağlanmış olur.

Ankara’daki en iyi dershaneler verdiği eğitim, sağladığı imkanlar açısından diğer kurumlardan farklı olan dershanelerdir. Kendine ait özgün yayınları olan dershaneler biraz daha ön plandadır. Dershanenin kendine ait özgü yayınlarının olması dershanenin kurumsallığını gösterir. Kızılay’da bulunan dershane öğrenciler için hocalarına özgün sorular yazılmaktadır. Öğrenciler bol bol soru çözerek sınavlara çok iyi bir şekilde hazırlanmaktadırlar. Soru bankaları, denemeler, konu tarama sorularından çok çok soru çözen öğrenciler konu tekrarı yapmaktadırlar. Bol soru çözmek öğrenciler için farklı soru tiplerini görmeleri, bol soru çeşidi görmelerini sağlar. Öğrenci ne kadar çok soru çeşidi görür ne kadar çok soru çözerse öğrenci Meb sınavlarında daha başarılı olur. Öğrencilerin sınavlarda başarı sağlaması için bol soru çözmeleri onların konuları iyi bir şekilde öğrenmeleri sağlanabilir.

Bir önceki yazımız olan ANKARA DERSHANELER 2018 başlıklı makalemizde Ankara dersaneler, ankara dershaneler ve dersaneler ankara hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?